Člani Društva za telesno vzgojo Partizan iz Središča ob Dravi so se minulo soboto srečali na občnem zboru, kjer so pregledali delo v lanskem letu s katerim so lahko zadovoljni in sprejeli plan dela za letošnje leto. Skupaj so izvedli kar 150 ur zimske rekreacije na njih pa se je zvrstilo 1900 rekreativcev. UM

V starem mestnem jedru Ptuja vsak popoldan poteka predstavitev tradicionalnih pustnih likov. V drugem dnevu predstavitev tradicionalnih etnografskih likov so Ptuj obiskali orači, baba deda nosi in kurenti. Na Mestnem trgu so zbrani množici predstavili svoje like in njihov pomen. Danes popoldan (torek, ob 17. uri) se bodo predstavili še Jürek in Rabolj ter kurenti, jutri pa ploharji in cigani. PH

Kmetijsko gozdarski zavod Ptuj v sodelovanju z odborom izpostave v Ormožu pripravlja okroglo mizo z naslovom: »Kakšna je prihodnost vinogradniških kmetij na ormoškem območju?«.Okrogla miza bo v Beli dvorani grajske Pristave jutri (sreda) ob 18. uri. Na okrogli mizi bosta prisotna ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Aleksandra Pivec in predsednik Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije Cveto Zupančič. PK, vir: KGZS, KGZ Ptuj

Na krajevnih sejah se bodo danes zbrali v krajevnih skupnostih Ormož in Kog. Oboji bodo obravnavali predloga zaključnih računov, načrt razvojnih programov in izvedbo čistilne akcije. Tudi v KS Podgorci bodo krajevni svetniki in svetnice na seji govorili o zaključnem računu krajevne skupnosti in predlogu načrta razvojnih programov do leta 2022. Govora bo tudi o vzdrževanju poti letos in čistilni akciji. Krajevna seja bo jutri (sreda) ob 19h v pisarni krajevne skupnosti, je zapisal predsednik krajevne skupnosti Martin Kukovec. (uredn.)

V 2. slovenski futsal ligi so bile minuli konec tedna odigrane tekme predzadnjega, 17. kroga. Za Klubom malega nogometa Tomaž (KMN) je še zadnje gostovanje v tej sezoni, ki go ga varovanci trenerja Bojana Cunka gladko dobili. Od Miklavža so bili boljši s 4:10. Mrežo gostiteljev je v 5. minuti načel Klanjšek. Tri minute kasneje je Škofič zadel za 1:1. V 10. in 11. minuti je za Peteline dvakrat zapored zadel Dragosavac, Marot je v 18. minuti povišal na 1:4. V 19. minuti je za domače za izid polčasa 2:4 zadel Kolar Robnik. Tomaževčani so tudi v 2. polčasu zadeli prvi. Uspešna sta bila Kos in Kranjec v 24. in 26. minuti za 2:6. V 28. minuti so gostitelji po zadetku Kolar Robnika znižali na 3:6. Sledila sta ponovno dva zadetka Petelinov; Klanjšek je zadel v 31. in Dragosavac v 34. minuti. Bobič je v 37. minuti dosegel zadnji gol za Miklavž. Do konca obračuna sta bila za goste uspešna še Dragosavac v 37. in Marot v 39. minuti za končnih 4:10. Varovanci trenerja Bojana Cunka pred zadnjim krogom ostajajo vodilna ekipa prvenstvene lestvice, imajo 46 točk in so samo še korak oddaljeni od izpolnitve cilja; neposrednemu preboju v 1. slovensko futsal ligo. Drugi Ptujčani zaostajajo za točko. Tretje so Mlinše s 33 točkami. Prav Mlinše bodo zadnji nasprotnik Petelinov v tekmi 18. kroga. AK

Zaradi velike ogroženosti naravnega okolja je Uprava za zaščito in reševanje izdala opozorilo o prepovedi kurjenja v naravi. Včeraj je podrast na robu gozda zagorela v Šturmovcih in Trdobojcih v občini Videm, Dobrovščaku v občini Ormož in Moti v občini Ljutomer.

Ormoške policiste je včeraj popoldan oškodovanka obvestila, da jo je v bližini Središča ob Dravi s palico napadla znana ženska, ki je sprehajala nezavarovana psa. Ležečo na tleh jo je storilka udarila s pohodnimi palicami, nato jo je še obrcala. Dogodek obravnavajo kot grožnjo, kršiteljica je dobila tudi plačilni nalog. Ob 17. uri so na ormoški železniški postaji tujki zasegli otroško kolo, saj sumijo, da izvira iz kaznivega dejanja. Obravnavali so tudi že prej omenjeni požar v Dobrovščaku, kjer materialna škoda ni nastala, prav tako ni bilo ogrožanja premoženja ali ljudi.

Ptujski policisti so včeraj dopoldan na Osojnikovi cesti na Ptuju obravnavali prometno nesrečo, v kateri je osebno vozilo zbilo peško. Poškodovano so odpeljali v ptujsko bolnišnico.