LOKALNE NOVICE TOREK, 28.05.2019

Sekcija Avto moto šport Društva starih vozil Središče ob Dravi je v sodelovanju z AMZS in Občino Središče ob Dravi minuli vikend izvedlo 4. mednarodno pozivno dirko klasičnih dirkalnih motociklov, Slovenija Classic TT 2019 Središče ob Dravi. Letošnja drka je štela tudi za pokal Hrvaške, tako, da je bila dirka sestavljena iz večih kategorij oziroma tekmovalnih razredov v razponu od 60 do 1200 ccm ter kategorije sidecar. Zbralo se je okrog 90 dirkačev, ki so se na zahtevni progi v Središču ob Dravi zelo izkazali.

Ormoški študentje so v soboto znova prebujali Ormož in uspelo jim je. Že peto leto zapored so dokazali, da se z malo volje in veliko truda lahko prebudi še tako zaspano mesto. Dogodek se je pričel z dnevnim programom. Za otroke so pripravili delavnice v organizaciji Športne šole DADA in v organizaciji gRajskega centra za družine Ormož, potekala je zumba ter seveda športne aktivnosti, kot so turnirji v rokometu, na mivki in v tenisu. Obiskovalci so se lahko preizkusili tudi v dodgeballu ali nam bolj znani igri med dvema ognjema. Zvečer je sledil open air koncert legendarne Siddharte, ki je do zadnjega kotička napolnila ormoško mestno grabo. AK

Predsednik sveta KS Velika Nedelja je sklical 5. redno sejo sveta. Ta bo drevi (torek) ob 19. uri. Med šestimi točkami je tudi rebalans finančnega načrta KS Velika Nedelja, slišati bo mnenja k predlogu odloka o pokopališkem redu v občini Ormož ter o pogojih za podelitev koncesije 24-urne dežurne pogrebne službe v občini Ormož. PH

Na Občini Kidričevo bodo jutri (sreda) podpisali pogodbo za rekonstrukcijo ceste v Starošincah. Podane bodo tudi informacije o stanju projektov (sedanjih in bodočih), ki jih CP Ptuj izvaja na območju Občine Kidričevo. Dela se bodo pričela v drugi polovici junija 2019. Rok dokončanja del je 90 dni od uvedbe izvajalca v posel. PH

Slovenska atletska reprezentanca do 18 let je minuli konec tedna nastopila v Bressanonu, kjer je potekal 37. Brixia miting. Ponovno je navdušila mlada ormoška atletinja Zala Cunk, ki je v metu diska osvojila bronasto medaljo. Njeno dobro pripravljenost in visoko motiviranost v novi sezoni potrjuje tudi izid mitinga. Cunkova je z izidom 39,56 m za dva metra izboljšala osebni rekord. AK

Nogometaši v MNZ Ptuj, člani 1. razred, so minuli konec tedna v končnici lige za obstanek odigrali še zadnjo tekmo letošnje sezone. V športnem parku Trate so nogometaši Središča ob Dravi v tekmi 21. kroga gostili Podlehnik in z visoko zmago 5:1 osvojili ligo za obstanek in s tem končno 6. mesto v letošnjem prvenstvu MNZ Ptuj, člani 1. razred. Kakšnih 40 gledalcev je v prvem polčasu videlo tri zadetke. Domači so po dveh zadetkih Špiranca v 8. in 24. minuti povedli z 2:0. Izid polčasa 2:1 je v 31. minuti z bele točke postavil Močnik. Tudi v 2. polčasu so bili gostitelji veliko boljši nasprotnik. Središčani so dosegli še tri zadetke. Sakelšek je bil uspešen v 53. in 82. minuti. Za 5:1 je dve minuti kasneje z 11. metrov zadel Borko. AK

Tudi nogometaši Ormoža so letošnjo sezono zaključili z visoko zmago. Na gostovanju v Leskovcu so slavili z 0:7. Ormožani so si veliko prednost priigrali že v prvem polčasu, ki so ga pred kakšnimi 40. gledalci dobili z 0:4. Strelci so bili: Šincek v 4., Vočanec v 16. in 40. minuti ter Janežič v 45. minuti. Ormožani tudi v nadaljevanju srečanja niso popuščali; zadeli so še trikrat. Uspešni so bili: Lah v 48., Jaušovec v 81. in Vočanec v 87. minuti. Nogometaši Ormoža so tako letošnjo sezono MNZ Ptuj, člani 1. razred, končali na 8. mestu, kar je vsekakor manj od pričakovanj, saj so pred sezono napovedovali boj za osvojitev naslova prvaka.

S Centra za obveščanje Ptuj so sporočili, da so včeraj popoldne na Kogu v občini Ormož našli 100 mm topovsko granato iz časa 2. svetovne vojne. Strokovnjaka sta nevarno najdbo odstranila in do uničenja shranila na varno.

Ormoški policisti so bili včeraj ob 9h obveščeni, da na relaciji Miklavž pri Ormožu–Pavlovci, po sredini vozišča hodi ženska in ovira promet. Psihično bolnico so odpeljali v ZD Ormož.