LOKALNE NOVICE TOREK, 29.10.2019

2. vikend odprtih vrat destinacije Jeruzalem Slovenija je izpolnil pričakovanja, je povedala direktorica Zavoda za turizem, kulturo in šport, Andreja Brglez. Sodelovanje je napovedalo več kot 50 ponudnikov, na koncu se je ta številka še povečala, saj so se mnogi za sodelovanje odločili zadnji hip. UM

Pokrajinski muzej Ptuj – Ormož, enota Ormož je v avli občine Ormož na ogled postavila razstavo z naslovom Podobe rimskih bogov na kamnitih spomenikih Spodnjega Podravja. Avtor razstave je Brane Lamut. Na njej so prikazani posnetki reliefno upodobljenih rimskodobnih bogov in božanstev na kamnitih spomenikih, ki so bili odkriti pretežno na območju spodnjega Podravja. UM

Po številnih mestih po Sloveniji bodo tudi letos potekale komemoracije ob Dnevu spomina na mrtve. Ta bo tudi na Ptuju jutri (sreda) ob 15. uri v Parku spominov na starem mestnem pokopališču na Ptuju. Pred ormoškim gradom pri spomeniku žrtvam vojne bo jutri ob 18. uri komemoracija ob Dnevu spomina na mrtve. Prireditev pripravljata Občina Ormož in OŠ Ormož. V kulturnem programu sodeluje tudi Glasbena šola Ormož. PH

Občina Ormož in Rokometni klub Jeruzalem Ormož vabita na svečano otvoritev športne dvorane in prizidka na Hardeku. Sledila bo otvoritvena tekma domačega rokometnega kluba z Rokometnim klubom Maribor Branik. Dogajanje se začne ob 18.30.

V organizaciji SD (strelskega društva) Kovinar Ormož je minulo soboto na strelišču v trgovskem centru Ormož potekalo tekmovanje Strelski upi. Mladi strelci letniki 1999 in mlajši so se pomerili s standardno zračno puško. Organizatorji so s tekmovanjem lahko zadovoljni, saj je nastopilo 65 mladih strelcev. V ekipni konkurenci so s 1232,4 kroga zmagali predstavniki Trzina. Druga je bila 1. ekipa ormoškega Kovinarja, tretji predstavniki ljubljanske Olimpije. Med mladinkami se je najbolje odrezala Sara Slak iz Grosuplja, ki je v finalu zadela 247, 6 kroga. Druga je bila Katarina Fevžer iz Slovenskih Konjic, tretja Teja Medved iz Trzina. Ormožanka Nuša Žnidarič je zasedla 4. mesto. Med mladinci je zmagal Luka Lukić, ki je v finalu zadel 247,4 kroga. Drugi je bil Jure Sočič, tretji Nejc Klopčič. Najboljši domači predstavnik je bil Andrej Majhen, ki je v finalu zasedel 8. mesto. AK

Na nedeljski izvedbi 24. ljubljanskega maratona je nastopilo tudi 36 članov Atletskega kluba Ormož; 6 na 10 km, 18 na 21,1 km in 12 na 42,2 km. Maraton je štel tudi za državno prvenstvo. Na maratonski preizkušnji je Blaž Orešnik s časom 2:39:26 med 1180 tekači v absolutni moški konkurenci osvojil 12. mesto ter 2. mesto v državnem prvenstvu. Tomaž Rep je s časom 2:51:21 zasedel 32. mesto v absolutni razvrstitvi in bil 6. na državnem prvenstvu. Marjan Alt se je s časom 3:02:01 uvrstil na 75. mesto in bil 11. v državnem prvenstvu. Na polmaratonu se je od ormoških tekačev najbolje odrezal Danilo Magdič. S časom 1:24:54 je med 3473-imi atleti v absolutni moški konkurenci zasedel 92. mesto. Bojan Vozlič je bil 101., Branko Brumen 222. Petra Jenko je v absolutni ženski kategoriji med 2153-imi atletinjami s časom 1:37:30 zasedla 52. mesto, Valentina Gjura je bila 208, Bernarda Ivančič 303. Na 10-kilometrski preizkušnji se je od Ormožanov najbolje odrezal Damir Žinko. S časom 38:35 je v absolutni konkurenci 2498 atletov zasedel 72. mesto. Med ženskami je Katja Petek s časom 48:50 v absolutni konkurenci 2665 atletinj zasedla 115. mesto. AK

Ormoški policisti so včeraj popoldne obravnavali vlom v nenaseljeno stanovanjsko hišo v Ormožu. Neznanec je vlomil v hišo in jo v celoti pregledal, ali je kaj odnesel, policisti niso sporočili. Sledi kazenska ovadba.