LOKALNE NOVICE TOREK, 30.04.2019

Slovenske dneve knjige so v ormoški knjižnici obeležili z zanimivim literarnim večerom, na katerega so povabili pisatelja in pesnika Milana Petka Levokova. Še pred tem so v torek pripravili noč knjige, ko so gostili domačina Mateja Mertika. Milan Petek Levokov je otroštvo preživel v Senešcih pri Veliki Nedelji. Po končani gimnaziji na Ptuju je študiral pravo na ljubljanski pravni fakulteti, kjer je diplomiral leta 1984. Po končanem študiju se je preselil v Novo Gorico, kjer že vrsto let dela kot sodnik na sodišču. UM

Dan pred praznikom dela, ki ga v Sloveniji obeležujemo dva dneva, bodo po Sloveniji zagoreli kresovi. Jutri pa se bodo vile kolone proti Jeruzalemu, Gomili, Strmcu in še kakšni priljubljeni točki prvomajskih pohodnikov. Pred tem bodo odmevale tudi budnice različnih pihalnih orkestrov. Javna agencija RS za varnost prometa pred prvomajskimi prazniki in za številne podaljšanem dopustu do konca tedna opozarja, naj se praznovanje in odgovornost na cestah ne izključujeta. Zaradi pričakovane gostote prometa pozivajo k potrpežljivosti na cestah, vozijo pa naj le tisti, ki ni niso zaužili alkohola, poziva javna agencija. (uredn., STA)

Nogometaši v ligi MNZ Ptuj, člani 1. razred, so na praznično soboto igrali tekme 18. kroga. Ormožani so v Mestni grabi gostili Podlehnik in vpisali nov poraz. Z 1:3 je bil boljši Podlehnik. Središčani so gostovali pri vodilnem Zavrču ter izgubili s 6:1. Vodilno moštvo prvenstvene lestvice je sicer hladen tuš doživelo že v 2. minuti, ko je Domen Borko popeljal Središčane v vodstvo z 0:1, v nadaljevanju 1. polčasa pa so stvari postavili na svoje mesto in do odmora povedli s 3:1. Strelec vseh treh zadetkov je bil Domjan v 22., 26. in 33. minuti. V 2. polčasu je Zavrč dosegel še tri zadetke. Strelci: Leben v 71. minuti, Koželj v 81. in Vesenjak v 88. minuti. Nogometaši Ormoža so pred kakšnimi 30. gledalci v Mestni grabi zadeli že v 1. minuti srečanja proti Podlehniku. Strelec je bil Patrik Jaušovec. Gostje so v odmora zadeli trikrat; strelci v 13. minuti Matej Močnik, v 37. Trafela in v 45. minuti Primož Močnik. V drugem polčasu gledalci niso videli zadetkov, ostalo je pri izidu 1, polčasa 1:3. To je bil tudi zadnji krog rednega dela prvenstva. Sledi končnica za prvaka, v kateri bo nastopilo prvih pet moštev prvenstvene lestvice. To so: Zavrč, Tržec, Grajena, Boč in Gorišnica. V končnici za obstanek so po izstopu Dornave ostala samo štiri moštva; to so Središče, Podlehnik, Ormož in Leskovec. Izmed njih bo izpadlo le eno moštvo. Tako nogometašem Ormoža, kot Središča ni uspelo uresničiti ciljev, ki so si jih zadali pred sezono, nastop v ligi za prvaka, in se bodo borili za obstanek v ligi. Obe ekipi bosta prvo tekmo igrali v soboto (11.05.). Ormožane čaka gostovanje pri Podlehniku, v športnem parku Trate bodo Središčani gostili Leskovec. AK

Ormoški policisti so včeraj ustavili voznika motornega vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Vozilo so mu zasegli. Po 9. uri so v gostinskem lokalu na območju Svetega Tomaža opravili intervencijo, kjer sta se med sabo sprla gosta. Pred polnočjo so bili obveščeni o sumu kršitve javnega reda in miru v Ormožu. Po zbranih obvestilih so ugotovili, da je oče prišel po svojo mladoletno hčer in pri tem ni bilo kršitve.