Na vsebino

Aktualno

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v zaostali tekmi 6. kroga lige NLB premagali Slovenj Gradec s 31:25 (17:11).

28 okt

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so po evropskih obveznostih, opravljenih z odliko, vknjižili še pomembno zmago v domačem prvenstvu. V šestem krogu Lige NLB so sinoči (sreda) v domači dvorani Hardek na krilih vratarja Alena Skledarja, ki je zbral 18 obramb in Tilna Kosija ki je nasprotnikovo mrežo zatresel kar desetkrat, premagali goste iz Slovenj Gradca z rezultatom 31:25.

Vinarji, ki so se v soboto uvrstili v tretji krog evropskega pokala, so uspešno opravili s prvo od dveh zaostalih tekem v Ligi NLB. Po vsega eni zmagi s petih obračunov so tokrat v domači dvorani Hardek suvereno premagali ekipo Slovenj Gradca in se povzpeli na deveto mesto prvenstvene lestvice s štirimi točkami.
Rokometaši Jeruzalema Ormoža so obračun bolje odprli in povedli s 4:1. V 7. minuti je zadel Kosi. Kljub temu, da so gostje zaigrali bolje in se približali na zadetek zaostanka, sta dva hitra zadetka za vodstvo domačih z 9:6, v 17. minuti je zadel Gašper Hebar, gostujočega stratega Ivana Vajdla prisilila v minuto odmora. Po njej se razmerje moči ni spremenilo, še več, domača zasedba je po vodstvu 12:9 dosegla še štiri zaporedne gole; za 16:9 je v 27. minuti zadel Teo Šulek in si priigrala lepo prednost. Ta je ob polčasu znašala šest zadetkov (17:11). V drugem polčasu so domači, ob spodbujanju navijačev, le še nadzorovali dogajanje na igrišču, tekmeca ves čas držali na varni razdalji ter dvoboj zaključili z enako prednostjo kot ob polčasu. Srečanje se je končalo z 31:25.
To je bila šele prva domača zmaga Vinarjev v letošnjem državnem prvenstvu. Blaž Fergola.
Pri domačih je bil neustavljiv predvsem Tilen Kosi, ki je sedem od skupno desetih golov dosegel v prvem polčasu. Pri gostih sta po pet golov dosegla Rok Cvetko in Teo Jezernik.
Ormožani bodo v osmem krogu v soboto ob 19h30 gostili ekipo aktualnih državnih prvakov; Gorenja iz Velenja, Obeta se dvoboj ekip, ki sta še edini slovenski ekipi v evropskih tekmovanjih.
Bele zastave Ormožani proti Gorenju ne bodo izobesili.

• Požar, eksplozija 30. 11. 2021 16:11
    Ob 16.14 je v naselju Gorišnica zagorel osebni avtomobil. Gasilci PGD Gorišnica so goreče vozilo pogasili in ga odstranili po opravljenem pregledu kraja dogodka s strani pristojne službe.
  • Požar, eksplozija 30. 11. 2021 15:54
    Ob 16.05 je na Slovenski ulici v Murski Soboti prišlo do dimniškega požara v večstanovanjski stavbi. Posredovali so gasilci PGD Murska Sobota. Pregledali so objekt in dimnik.
  • Požar, eksplozija 30. 11. 2021 15:14
    Ob 15.16 so v naselju Jiršovci v občini Destrnik zagorele saje v dimniku stanovanjske hiše. Posredovali so gasilci PGD Destrnik in PGD Desenci, ki so objekt varovali dokler saja niso zgorele, dimnik očistili in pregledali ostale prostore v objektu.
  • Tehnična in druga pomoč 30. 11. 2021 09:38
    Ob 9.38 je v Lackovi ulici na Ptuju oseba padla v stanovanjski hiši in se ni mogla sama dvigniti. Na pomoč so prispeli Gasilci PGD Ptuj, vstopili v stanovanje in onemogli osebi nudili pomoč.
  • Prometno poročilo, torek 30.november 2021 ob 22:18