Print this page

LOKALNI UTRIP PONEDELJEK

V petkovem večeru, 7. februarja, je potekala osrednja proslava ob slovenskem kulturnem prazniku. Prispevek Petra Kiriča.

V Domu kulture Sveti Tomaž bo to soboto ob 16. uri območna revija poustvarjalcev glasbe Odpev – napev, ki jo pripravlja Javni sklad za kulturne dejavnosti Ormož. Nastopile bodo pevske skupine ljudskih pesmi iz Svetega Tomaža, Huma, Podgorcev in Obreža. Strokovni spremljevalec bo Klemen Bojanovič. PH

Rokometaši Jeruzalema Ormoža še naprej nizajo dobre predstave. V tekmi 17. kroga lige NLB so v soboto na gostovanju pri Mariboru vknjižili zmago z 28:32. V zadnjih sedmih srečanjih so tako poleg remija vpisali že šesto zmago.

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so hitro začeli upravičevati vlogo favorita, saj so v 8. minuti srečanja povedli s 6:1. Po minuti odmora so se prebudili tudi gostitelji, ki jim je uspela serija 5:0 za izenačenje na 6:6 v 14. minuti srečanja. Naslednjih nekaj minut se je igralo gol za gol. V 19. minuti so Mariborčani povedli, z 10:9. V nadaljevanju so Vinarji storili precej tehničnih napak, posledično so gostitelji v 27. minuti prednost povečali na štiri zadetke; 13:9. Na odmor so se Vinarji odpravili s tremi goli zaostanka, saj je v 30. minuti zadel Mesarić in znižal na 14:11.

Drugi polčas so varovanci trenerja Saše Prapotnika začeli odlično, saj so najprej izničili zaostanek iz prvega dela, nato še povedli. Maribor pet minut ni dosegel zadetka, so pa bili zato štirikrat natančni gostje, ki so povedli s 14:15. Sledilo je nekaj napetih minut, ko sta se moštvi izmenjevali v vodstvu; nato so v 44. minuti gostje preko Žurana prvič v drugem polčasu povedli z dvema zadetkoma; 19:21. Ko sta zadela še kapetan Čudić iz sedmih metrov in nato še Martin Hebar je domačim voda že pošteno tekla v grlo, saj je semafor v 46. minuti kazal izid 19:23.

Vinarji so v naslednjih minutah ohranjali prednost treh, štirih zadetkov. Poskus mariborskega povratka je v 54. minuti pri 24:26, prekinil trener Praprotnik, ki je vzel minuto odmora. Slednja je Vinarjem koristila. Rokometašem Maribora namreč niso dovolili, da bi se približali na manj kot dva gola zaostanka, medtem ko so sami na krilih razpoloženega Žurana, ki je v zaključnih trenutkih dosegel 4 gole, brez posebnih težav zadržali vse do konca dvoboja. Srečanje se je končalo z 28:32.

"Že začetek tekme je nakazal, da smo v dobri dnevni formi. Naredili smo sicer nekaj nepotrebnih napak in prevečkrat izgubili žogo, a smo to v drugem polčasu to popravili. V drugem delu nismo več brezglavo tekali v napad in na koncu odigrali zelo zrelo tekmo in prišli do pomembne zmage," je po srečanju povedal Saša Prapotnik

Je dodal Tilen Kosi, ki se vrača po poškodbi in mu je trener Prapotnik tokrat namenil nekaj trenutkov na igrišču.

Vinarji tako ostajajo v boju za nastop v končnici prvenstva v ligi za prvaka, saj trenutno z 18. točkami zasedajo 6. mesto prvenstvene lestvice.

Najboljši strelec Maribora je bil z osmimi goli Velkavrh. Pri Ormožu sta toliko zadetkov prispevala Žuran in Martin Hebar, medtem ko je Kocbek dosegel sedem golov. Poglejmo še v tabor Maribora. Tadej Sok pravi, da se je tokrat v dvorani tabor zgodila obratna zgodba s prvega srečanja na Hardeku.

Mariboru ne kaže najbolje, saj so trenutno s samo sedmimi točkami na predzadnjem mestu prvenstvene lestvice.

V preostalih srečanjih 17. kroga lige NLB sta Gorenje in Celje remizirala, izid je bil 23:23. Ribnica je z 19:22 premagala Koper, Krka je bila s 34:28 boljša od Slovenj Gradca. Dobova je s 25:21 premagala Izolo. Srečanje med Loko in Trimom se je končalo z delitvijo točk; izid je bil 24:24. Na lestvici vodijo celjski pivovarji s 33. točkami, štiri manj ima druga Ribnica. Tretje je Gorenje s 25. točkami. Vinarji z 18. točkami zasedajo 6. mesto prvenstvene lestvice.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem, 18. krogu v četrtek (13. februarja), gostila Gorenje. Povabilo ljubiteljem rokometa v športno dvorano Hardek velja. Tilen Kosi.

Tekma se začenja ob 20h.

Na območju Policijske uprave Maribor je konec tedna prišlo do več požarov, dva med njimi pa sta povzročila večjo materialno škodo. V nedeljo zvečer je zagorelo ostrešje stanovanjske hiše v Spodnji Koreni. Stara, vendar v celoti obnovljena stanovanjska hiša je zagorela tudi na Ptuju. Po podatkih Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje je sinoči (nedelja) ob 20.58 zagorelo v stanovanjski stavbi v strnjenem naselju na Ptuju. Gre za eno od meščanskih vil na Trubarjevi ulici v tako imenovani ptujski vilski četrti, blizu otroškega dispanzerja in Policijske postaje Ptuj. Gašenje pa je oteževal tudi močan veter. Skupaj sta požara povzročila za skoraj 150.000 evrov škode. PH, vir: Ptuj.info, STA

Veter je v severovzhodni Sloveniji povzročil kar nekaj težav predvsem v prometu. Zaradi podrtega drevja so bile za nekaj časa zaprte nekatere ceste. Težave so povzročili tudi odlomljeno vejevje in padajoči strešniki. Veter je odkril tudi ptujsko bolnišnico. Kot so sporočili iz bolnišnice, so bolniki na varnem. V Spuhlji se je na glavno cesto porušil zid gospodarskega poslopja. V Podlehniku je odkrilo več hiš, med drugim tudi na občinski stavbi.

S Centra za obveščanje Ptuj so še sporočili, da je včeraj ob 8.30 pri Svetem Tomažu viseče drevo ogrožalo objekt. Korački gasilci so drevo razžagali in počistili območje.

Ormoški policisti so v petek in soboto delali tudi Ptuju, kjer so zasegli posušene rastlinske delce, saj sumijo, da gre za prepovedano drogo. Zaradi preveč popitega alkohola so trem voznikom začasno odvzeli vozniško dovoljenje.

V Osluševcih v soboto voznik sprva ni ustavil policistoma, ko pa sta se zapeljala za njim, ju je ubogal in ustavil. Odločno je odklonil preizkus alkoholiziranosti. Vozniku so začasno odvzeli vozniško dovoljenje in ga bodo skupaj z obdolžilnim predlogom poslali na Okrajno sodišče v Ormožu.

V nedeljo so v Senešcih obravnavali poškodovanje ograje ter prometnega znaka. Popoldne pa so bili obveščeni, da so neznane osebe poškodovale oz. zamenjale ključavnice v poslovnih prostorih v mestu Ormožu. Oškodovanec je podal pisno prijavo.